22. pro 2014.

22. prosinca, na 4. nedjelju Došašća u poslijepodnevnim satima, crkva Uzvišenja sv. Križa u Križu bila je puna onih koji su došli čuti glazbu i riječi što su ih u predbožićnoj radosti sa župljanima željeli podijeliti članovi četiriju zborova koji djeluju na području župe Križ. Pokretači ovog lijepog događanja su župnik Božo Pinjuh i voditeljica zborova gđa Slavica Bevanda. S poznatim, ali i tek otkrivenim Božićnim napjevima nastupili su mješoviti zbor Milke Trnine iz Vezišća, župni zbor odraslih i dječji župni zbor iz Križa, zbor OŠ Milka Trnina i hrabra mala solistica Lara Sekulić. Kratko dramsko uprizorenje „Spasitelj“ izveli su učenici 6b razreda mjesne škole.

Programu, koji je odisao nadom u spasenje zbog dolaska Kralja koji će otkupiti svijet, cjelovitost je dala mlada Mihaela Simić, tekstovima koji su neprimjetno bili protkani zlatnom niti radosti i podsjećanja što su pravi ciljevi kojima bi čovjek trebao težiti i tko je Onaj komu bismo se jedinom trebali klanjati – Mesiji koji se neprekidno rađa u našim srcima ispunjenim vjerom i dobrotom.

Koncert se nastavio druženjem i zakuskom koje su priredile žene iz svih dijelova župe.