6. ožu 2016.

Tradicionalni 17. kutinski planinarski križni put pod geslom „Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan“ održan je u subotu 5. ožujka. Unatoč lošem vremenu i snijegu okupilo se dvjestotinjak što mladih, što onih starijih, pa i najstarijih, ali i najmlađih župljana. Put je započeo kod župne crkve Majke Božje Snježne u Kutini, nastavljen prema Kutinskoj Slatini, Stupovači, Gojlu, Ilovi, Husainu, a završen je kod crkve u Kutini. U crkvi Bl. Alojzija Stepinca u Kutinskoj misno slavlje za sudionike predvodio je sisački biskup Vlado Košić u zajedništvu s svećenicima iz Kutinskog dekanata.

Biskup se u prigodnoj homiliji obratio prisutnima tumačeći čitanja od dana te se osvrnuo i na geslo križnoga puta. Ohrabrio je hodočasnike za daljnji hod i naglasio kako je milosrđe bitno, ali da ono ne vrijedi bez ljubavi. Ništa bez ljubavi nema smisla – post, milostinja i milosrđe ako se čine bez ljubavi, bolje da se ni ne čine. Nakon svete mise hodočasnici su nastavili svoj put kroz vodu, snijeg, srušeno drveće, ali za Kristovim križem u koji kad smo zagledani sve postaje lakše.

a.m.