Trg hrvatskih branitelja 9

silviorms@yahoo.ca

Duhovni pomoćnik u samostanu: Hrvoje Špehar

Katedralni arhiđakonat > Pokupsko-vukomerički dekanat

Župa svetog Antuna Padovanskog i Blažene Djevice Marije Kraljice Mučenika, Lasinja

Župa

Župa u Lasinji obnovljena je 1789. godine. Sjedište župe je do ratova s Osmanlijama bilo u utvrđenom gradu Steničnjaku, a nakon potpisivanja mira, sjedište je premješteno u Lasinju.
Naselja u župi su Lasinja, Crna Draga, Desni Štefanki, Desno Sredičko, Gradec Pokupski, Lijevo Sredičko i Novo Selo Lasinjsko. Župa broji 1351 vjernika.

Župna crkva

Crkva sv. Antuna Padovanskog i BDM Kraljice Mučenika, Lasinja - unutrašnjost
Župna crkva posvećena sv. Antunu Padovanskom bila je sagrađena 1883. godine i u potpunosti je srušena u Domovinskom ratu u srpskoj agresiji u listopadu 1991. godine. Nakon Domovinskog rata sagrađena je nova crkva na novom mjestu i posvećena je sv. Antunu Padovanskom i BDM Kraljici Mira, 29. kolovoza 2000. godine.
Crkva je velika pravokutna građevina sa snažno naglašenim ulazom i velikim zvonikom te poligonalnim svetištem. Opremljena je suvremenim inventarom.

Crkva i kapele

Kapela sv. Ane, Crna Draga