15. ožu 2018.

Već je postala tradicija da se mladi svećenici Sisačke biskupije susretnu jednom mjesečno. Ovomjesečni korizmeni susret održan je u srijedu, 14. ožujka u župi Pohoda Blažene Djevice Marije u Sisku. Domaćin vlč. Ivan Grbešić prenio je na početku pozdrave sisačkog biskupa Vlade Košića te kratko progovorio subraći o samoj župi i o pastoralnim aktivnostima u zajednici. Nastavio je nagovorom o Demi iz Soluna, koji je zaljubljen u sadašnji svijet, popustio i napustio svoj duhovni i misionarski poziv sa svetim Pavlom. „O Demi nema puno podataka u Svetome pismu, tek ime. Apostol naroda, sveti Pavao spominje ga tri puta: Prvi puta u Fil 23, kao perspektivno duhovno zvanje, stavlja ga prije liječnika Luke u pozdravima; drugi puta u Kol 4,14 uz ljubljenog liječnika Luku stavlja Demu na zadnje mjesto, jer očito primjećuje da je u dekadenciji zvanja; dok na trećem mjestu, 2 Tim 4,10, Pavao bolno bilježi da ga je Dema napustio zaljubljen u sadašnji svijet“.

Okupljeni svećenici su u kratkom dijalogu naglasili kako je važno ulagati u duhovni poziv kroz bratsko zajedništvo i molitvu, kako bi ostali Kristu vjerni. Uslijedila je molitva Križnog puta Josepha Ratzingera iz 2005. godine, a susret je završio bratskim zajedništvom i druženjem.

(IG)