Sisački biskup Vlado Košić predvodit će u nedjelju 9. rujna u 11 sati u Zrinu misno slavlje za sve stradale Zrinjane u Drugom svjetskom ratu.

U Zrinu se nakon Domovinskog rata svake godine u nedjelju poslije Male Gospe obilježava velika tragedija koja je na Malu Gospu 1943. zadesila tu našu župu. Tada je naime pobijeno oko 300 mještana, selo spaljeno, župna crkva Našašća Sv. Križa srušena, a preostali stanovnici – uglavnom žene i djeca – iseljeni u Slavoniju, ponajviše u okolicu Đakova, odakle nisu smjeli do uspostave samostalne Republike Hrvatske niti doći posjetiti svoj zavičaj.

Sisački biskup uputio je poziv svim vjernicima i svećenicima da se odazovu na obilježavanje ovog spomena i izrazio nadu da će Zrin postati mjesto Biskupijskog hodočašća.