Dva autobusa župljana župe sv. Ivana Pavla II. u Petrinji, predvođeni don Filipom Šabaljom i don Josipom Karabaićem, hodočastili u utorak, 23. lipnja 2026. su sv. Ivanu Krstitelju u njegovo svetište u Podmilačju pokraj Jajca, Bosna i Hercegovina. Hodočasnici su sudjelovali na misi uočnici svetkovine Rođenja sv. Ivana Krstitelja, a misu je predvodio mons. Tomo Vukšić, nadbiskup vrhbosanski, u zajedništvu s mons. Ivanom Štironjom, biskupom porečkim i pulskim te hrvatskim misionarima i misionarkama, biskupijskim povjerenicima za misije, drugim svećenicima i nepregledno mnogobrojnim narodom Božjim. Okrijepljeni svetim euharistijskim slavljem i zagovorom sv. Ive, puni dojmova, hodočasnici su se s pjesmom vratili svojim domovima u Petrinji.




