6. svi 2012.

Kotorski biskup Ilija Janjić, biskup kotorski s dvojicom svojih svećenika i dvadesetak mladih hodočastio je u nedjelju 6. svibnja u buduće svetište Marije, Majke Milosrđa u Kloštru Ivaniću. Tom prigodom mons. Janjić je zapjevao pjesmu Gospi Peraškoj te predvodio drevnu molitvu Majci Milosrđa zajedno sa budućim upraviteljem svetišta fra Tomislavom Božičekom. Nakon molitve fra Tomislav Božiček upoznao je hodočasnike s dugom poviješću ovoga Svetišta smještenog na uzvišici Moslavine među šumovitim brežuljcima istaknuvši kako se Blažena Djevica Marija ondje časti još od XIII. stoljeća pod naslovom Marija, Majka Milosrđa, Majka Ivanićka, Majka Kloštarska. Staro je to Ivaničko svetište simbol prošlosti i svjedok vjerskog zanosa Posavine, Turopolja i Moslavine, iz kojih su se vjernici u njemu stoljećima okupljali. Već 1334. godine u župi se spominje čak 60 čudotvornih uslišanja. Tada je to bilo najposjećenije svetište sjeverne Hrvatske prije Remeta i Trsata, a osobito u vrijeme turske opasnosti i ratova a sada će, vjerujem, iznova zasjati u punom sjaju kao proštenište naše mlade Sisačke biskupije, rekao je župnik.

Mons. Janjić zahvalio je na srdačnoj dobrodošlici te je iskazao radost što je: „požrtvovani i vrijedni fra Tomislav Božićek, sada ne samo gvardijan već i župnik ove divne župe. Također želim da eksplozija ljubavi i radosti koju smo mogli doživjeti od „svjetlosne rijeke” mladih u Sisku po zagovoru Majke Milosrđa i Miljenika Boke: sv. Tripuna, sv. Leopolda B. Mandića, bl. Gracije, bl. Ozane i službenice Božje Ana-Marije Marović, zahvati sve vjernike u ovom budućem marijanskom prošteništu mlade Sisačke Crkve.” Nakon toga, mons. Janjić poklonio je fra Tomislavu repliku slike Gospe Peraške, najglasovitijeg marijanskog svetišta u Kotorskoj biskupiji, a fra Tomislav repliku slike Marije, Majke Milosrđa.