6. pro 2014.

Skup potpore hrvatskim braniteljima u Savskoj 66 u Zagrebu održan je, u organizaciji udruga proisteklih iz Domovinskog rata Sisačko-moslavačke županije, u subotu 6. prosinca ispred sisačke katedrale.

Kišno je vrijeme donekle promijenilo plan održavanja ovog skupa, pa su tako okupljeni branitelji pred sisačkom katedralom poslušali obraćanja i pročitali pismo potpore prosvjednicima, stopostotnim hrvatskim ratnim vojnim invalidima, koji na otvorenom prosvjeduju u Savskoj 66, ne odustajući od svojih zahtjeva.

Potporu su im u Sisku iskazali članovi udruga branitelja, a posebice dobar odaziv imalo je pojavljivanje na skupu biskupa sisačkog Vlade Košića i sisačko-moslavačkog župana Ive Žinića.

Obraćajući se okupljenim braniteljima biskup im je izrazio potporu i obećao da će ih, kao što je to bilo u Domovinskom ratu i cijelo vrijeme poslije, i dalje pratiti molitvom.