22. lip 2020.

Trodnevna proslava svetog Alojzija Gonzage u istoimenoj župi u Popovači obilježena je od 19. do 21. lipnja. Prvog dana, u petak, obilježavanje je započelo velikom župnom ispovijedi na kojoj su ispovijedali svećenici okolnih župa. Svetu misu je predslavio vlč. Mato Sukalić, ludinski župnik. Nakon svete mise je otvorena izložba fotografija detalja župne crkve. Drugog dana, u subotu, prije svete mise, članovi Bratovštine bl. Alojzija Stepinca položili su svijeće i vijence na grobove Jurja Kuhtića, pokojnog župnika i Julija Banderiera, graditelja crkve u Popovači. Subotnju svetu misu je predslavio preč. Josip Samaržija, petrinjski župnik i dekan. Nakon svete mise je upriličen domjenak ispred crkve na kojem je sudjelovalo oko 250 župljana. Završnog dana, na samu svetkovinu svetog Alojzija Gonzage, svete mise je predslavio vlč. Ivica Cujzek, odgojitelj u međubiskupijskom sjemeništu. Nakon nedjeljnih svetih misa nastavljeno je druženje u šatoru ispred župne crkve.