23. lis 2015.

Petrinjska župa sv. Ivana Pavla II. je u četvrtak 22. listopada proslavila blagdan zaštitnika župe misom koju je predvodio vlč. Arkadiusz Krasicki, misionar Družbe Duha Svetoga u zajedništvu sa župnikom fra Antom Barišićem i vjernicima.

U homiliji je vlč. Krasicki progovorio o ljubomori, nedostatku vjere i drugim kušnjama na koje nailazimo kao vjernici te o djelovanju svetog  Ivana Pavla II. „Marija nas uvodi u otajstvo Euharistije da priđemo Isusu Kristu, a papa Ivan Pavao II nam je rekao da molimo krunicu ispred Presvetog kako bismo vidjeli Isusovo lice. On je bio veliki svetac koji nas je poticao da budemo poput Isusa jer s kim se družiš, takav si. Svi moramo poželjeti i nastojati biti poput Njega.“, zaključio je te pozvao sve vjernike na molitvu za snagu. „Ako priznam svoju slabost i patnju, trn u meni postaje božanska snaga. Samo nas On može oživjeti i podići, stoga mu moramo vjerovati.“

Ovim slavljem je ujedno završena devetnica koja se održavala uoči blagdana svetog Ivana Pavla II.