20. velj 2013.

Sjednica Ekonomskog vijeća Sisačke biskupije održana je u četvrtak 21. veljače u Biskupijskom ordinarijatu, Velikom Kaptolu, u Sisku pod predsjedanjem biskupa Vlade Košića. Na sjednici je  prisustvovao i biskupijski ekonom mons. Zdravko Novak koji je izvijestio članove Ekonomskog vijeća o financijama u prošloj godini. Na sjednici je kao najvažnije postignuće u prošloj godini istaknut završetak obnove Velikog Kaptola u kojem je sada smješten Biskupijski ordinarijat i biskupski dvor, te Susret hrvatske katoličke mladeži na koji je Biskupija iznimno ponosna.

Nakon prihvaćenog Financijskog izvješća za 2012. godinu članovi Vijeća svoju su raspravu usmjerili na planove za započetu 2013. godinu. Odlučeno je da nakon isplate još preostalih dugova iz prošle godine, kao glavni projekt Biskupije u ovoj godini, bit će dovršetak obnove srušene crkve Uznesenja Blažene Djevice Marije u Gori. Budući da državne institucije ne sudjeluju u toj obnovi kulturnog spomenika nulte kategorije prema očekivanjima, već drugi puta Biskupija namjerava podići kredit da bi se u ovoj godini mogla dovršiti izgradnja te važne crkve koja će biti proglašena biskupijskim marijanskim svetištem.