27. stu 2023.

Posljednja nedjelja liturgijske godine, svetkovina Krista Kralja, 26. studenoga 2023., svečano je proslavljena u župi sv. Maksimilijana biskupa u Posavskim Bregima.

Svetu misu koju je predvodio domaći župnik Dražan Mirčić svojim pjevanjem uveličali su gosti, Pučki pivači „Sveta Cecilija“ iz Kaštel Lukšića pod vodstvom Neda Kovačeva.

Pučki pivači iz Kaštel Lukšića dio su crkvenog pjevačkog društva „Sveta Cecilija“ iz župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Kaštel Lukšiću. Utemeljeni su Statutom društva iz 1892. god., te od tada kontinuirano djeluju do današnjeg dana. Muški dio zbora „Sv. Cecilija“ danas djeluje kao samostalno pučko tijelo te nastupaju diljem Hrvatske bilo da su u pitanju misna slavlja, koncerti ili smotre pučkog pjevanja.

Nakon svete mise, vlč. Mirčić, zahvalio se gostima na prekrasnom pjevanju i pozvao ih da se predstave i otpjevaju još nekoliko pjesama što su oni radosno prihvatili na oduševljenje svih prisutnih vjernika.