29. lis 2018.

Protekli vikend bio je u znaku mladih u župi Pohoda BD Marije u sisačkom Naselju. U petak, 26. listopada 2018. godine, u župnoj crkvi Svete Marije Kraljice Mira održana je mjesečna duhovna obnova na kojoj je svjedočio Josip Deglin, student FER-a, na temu : „Život bez ruke, a bez muke“. Duhovnoj obnovi mladih nazočili su i roditelji krizmanika, čiji sinovi i kćeri su pod vodstvom mladih iz zajednice Kursiljo nastavili Krizmanički vikend u subotu i nedjelju. Krizmanici su uz puno pjesme i igre, prolazili teme o vjeri, krepostima i smislu života. Mnogi su osjetili poticaj osnažiti svoj odnos s Bogom kao i da se uključe u neku od župnih zajednica. Na završnom euharistijskom slavlju, upravitelj župe, vlč. Ivan Grbešić, je pred brojnom zajednicom, zahvalio svima koji su doprinijeli uspješnom vikendu, te potaknuo na molitvu da posijano sjeme urodi dobrim plodovima.