15. lip 2015.

Župna zajednica u Voloderu, uz brojne vjernike i hodočasnike, u subotu 13. lipnja 2015. svečano je proslavila blagdan svetog Antuna Padovanskog, nebeskog zaštitnika župe.

Svečano misno slavlje predvodio je vojni biskup mons. Juraj Jezerinac. U koncelebraciji su bili dekan Kutinskog dekanata preč. Ivan Benković, župnik iz Osekova vlč. Nedjeljko Pišković, župnik iz Popovače vlč. Mato Draganović, župnik iz Gornje Jelenske vlč. Marijan Koren, župnik iz Kutine preč. Dragutin Papić, župnik iz Ilove vlč. Dražen Lauc, župnik iz Budaševa vlč. Krešimir Bulić, župni vikar iz Kutine vlč. Damir Ceković te domaći župnik vlč. Nikola Majcen. Sv. Misi nazočila su i braća Krunoslav Crkvenac i Jerouz Hayohay iz Družbe Sinova Bezgrješne. Liturgijsko pjevanje animirali su zbor mladi “Antunova srca” i župni mješoviti zbor. Proslava sv. Antuna nastavila se i nakon sv. Mise bogatim kulturnim programom. Uz brojne goste i hodočasnike sv. Misi nazočili su i predstavnici civilne vlasti predvođeni zamjenikom gradonačelnika Grada Popovače Draganom Šarčevićem.

Antunovo 2015. završeno je u nedjelju 14. lipnja – Danom branitelja, sv. Misom, polaganjem vijenaca i molitvom kod središnjeg križa na mjesnom groblju u Voloderu te 16. Državnim Susretom Branitelja Hrvatske.