Šesti nacionalni Hod za život, obitelj i Hrvatsku 12. lipnja u Sisku

više

Biskup gostovao u emisiji "Argumenti" na temu vjerskih sloboda

Utorak, 11 Svibanj 2021

Izvješće o netrpeljivosti i napadima na Katoličku Crkvu i vjernike u prošloj godini koje je objavilo udruga U ime obitelji bila je tema Argumenata Hrvatskog katoličkog radija 11. svibnja. O tome su razgovarali članovi upravnog odbora udruge U ime obitelji Natalija Kanački i Karlo Novosel, saborska zastupnica Marijana Petir te sisački biskup Vlado Košić.

Obavijest o upisu djece u Dječji vrtić Svete Marije Magdalene u Selima

Ponedjeljak, 10 Svibanj 2021

DJEČJI VRTIĆ

SVETE MARIJE MAGDALENE

Sela 118, SELA

E-mail: vrtić@biskupija-sisak.hr

OIB 02224229508

KLASA: 601-02/21-06/06

URBROJ: 2176-141-01-21-01

Sisak, 10.5.2021.

za pedagošku godinu 2021./2022.

I. PODNOŠENJE ZAHTJEVA ZA UPIS

od 10. do 29. svibnja 2020. godine

i to za ostvarivanje sljedećeg programa:

1. REDOVITI PROGRAMI U PETODNEVNOM RADNOM TJEDNU

- cjelodnevni 10-satni program (u pravilu od 7 do 17 sati)

Biskup pohodio Hanau i Kelkheim

Subota, 08 Svibanj 2021

Sisački biskup Vlado Košić pohodio je u subotu 8. svibnja, na poziv voditelja hrvatske katoličke misije Hanau fra Ivana Kovačevića i voditelja hrvatske katoličke župe Kelkheim fra Ante Markovića, ove zajednice te tom prigodom i podijelio sakrament Potvrde. U Hanau, sakrament Potvde je primilo 56 krizmanika a u Kelkheimu 48 potvrđenika u dvije grupe. Biskup je u svojim homilijama istaknuo važnost svjedočenja svoje vjere u svakodnevnom životu, pogotovo u stranom svijetu te ljubav i povezanost s domovinom. Biskup je i pozvao sve na molitvu i ustrajnost u vjeri na životnom putu.

U vrtiću u Selima predavanje o odgoju djece i roditeljstvu

Četvrtak, 06 Svibanj 2021

Aktualnosti

Šesti nacionalni Hod za život, obitelj i Hrvatsku 12. lipnja u Sisku

Srijeda, 12 Svibanj 2021
Šesti nacionalni Hod za život, obitelj i Hrvatsku ove godine će se održati u sedam hrvatskih gradova u četiri različita termina tijekom svibnja i lipnja. Geslo ovogodišnjeg Hoda za život glasi: Za zaštitu svakog ljudskog života – bez diskriminacije!Ove godine Hod će se održati u sedam hrvatskih gradova. Uz Osijek, Zagreb, Sisak, Split i Rijeku, po prvi puta pridružuju se još dva velika hrvatska grada, Slavonski Brod i Imotski. Većina Hodova održat će se u mjesecu svibnju i lipnju, dok će u drugim gradovima Hod za zaštitu svakog ljudskog života biti na jesen.Hod za život u Osijeku održat će se u subotu 15. svibnja, idući vikend 22. svibnja održat će se u Slavonskom Brodu i Imotskom, 29. svibnja u Zagrebu, a 12. lipnja u Sisku.Cilj Hoda za život je skrenuti pažnju na znanstvenu činjenicu koja potvrđuje da čovjekov život počinje začećem. Imamo društvenu odgovornost protiviti se prekidu života nerođene djece i ideji da bi se drugima život prekidao putem eutanazije. Očekujemo od političara koji nas predstavljaju na lokalnoj i nacionalnoj razini da štite temeljno ljudsko pravo – pravo na život, poručuju organizatori.Svih ovih proteklih godina, od 2016. godine, hodalo je više tisuća ljudi, miroljubivo, dostojanstveno u ozračju radosti, pjesme i veselja kako bi iznijeli svoj stav da je ljudski život najveća vrijednost.

Biskup gostovao u emisiji "Argumenti" na temu vjerskih sloboda

Utorak, 11 Svibanj 2021

Obavijest o upisu djece u Dječji vrtić Svete Marije Magdalene u Selima

Ponedjeljak, 10 Svibanj 2021
DJEČJI VRTIĆSVETE MARIJE MAGDALENESela 118, SELA  E-mail: vrtić@biskupija-sisak.hrOIB 02224229508KLASA: 601-02/21-06/06URBROJ: 2176-141-01-21-01Sisak, 10.5.2021. Obavijest o upisu djece rane i predškolske dobi u programe predškolskog odgoja i obrazovanjaza pedagošku godinu 2021./2022. I. PODNOŠENJE ZAHTJEVA ZA UPISDječji vrtić Svete Marije Magdalene zahtjeve za upis djece u programe predškolskog odgoja i obrazovanja zaprimat ćeod 10. do 29. svibnja 2020. godinei to za ostvarivanje sljedećeg programa: 1. REDOVITI PROGRAMI U PETODNEVNOM RADNOM TJEDNU1.1. za djecu koja do 31. kolovoza 2021. navršavaju tri godine života pa do polaska u osnovnu školu- cjelodnevni 10-satni program (u pravilu od 7 do 17 sati)

Biskup pohodio Hanau i Kelkheim

Subota, 08 Svibanj 2021

U vrtiću u Selima predavanje o odgoju djece i roditeljstvu

Četvrtak, 06 Svibanj 2021
Voditeljica Centra za edukaciju i savjetovanje “Hippocampus” i višegodišnja suradnica Obiteljskoga savjetovališta u Splitsko–makarskoj nadbiskupiji prof. Maja Jakšić održala je u četvrtak, 6. svibnja u dvorani Dječjega vrtića svete Marije Magdalene u Selima predavanje o odgoja djece i roditeljstvu. Na početku predavanja sve prisutne roditelje, djelatnike vrtića i preč. Dragutina Papića, župnika u Selima, pozdravila je ravnateljica vrtića s. Matea Faltak.„Kao odgojitelji i roditelji znamo koliko je odgovorno  i sve teže odgajati djecu.  Nije nam lako nositi se s mnogim izazovima današnjeg vremena i pronaći najdjelotvorniju metodu u odgoju koja će uroditi najboljim plodovima“, rekla je s. Matea dodavši kako nam ovo predavanje može pomoći na tome putu.Prof. Maja Jakšić svoje izlaganje započela je tvrdnjom kako se nalazimo u vremenu u kojem je moderno roditeljstvo u krizi. Premda se danas lakše nego prije mogu posredstvom svih medija dobiti sve potrebne informacije o odgoju djece i roditeljstvu, ipak su roditelji današnjice zbunjeni, nesigurni, pod stresom, nezadovoljni i nemaju vremena za sebe i svoga supružnika. Izgleda kao da su danas djeca postala „teret" a ne blagoslov, rekla je.