Biskup primio predstavnike Družbe misionara Krvi Kristove

Blagoslovljena bogoslužna dvorana u Posavskim Bregima

Biskup krstio peto dijete obitelji Ergović

Nedjelja, 05 Prosinac 2021

Na spomendan Svete Barbare, djevice i mučenice, u subotu 04. prosinca sisački biskup Vlado Košić krstio je u župnoj crkvi Preobraženja Gsopodnjeg u Petrinji Ivicu, peto dijete u obitelji Ergović. Na krštenju je sudjelovao i domaći župnik vlč. Damir Ceković. Na kraju biskup je uručio roditeljima prigodne darove Biskupije.

Najave

Advent u župi Popovača

Ponedjeljak, 29 Studeni 2021

Zvona sv. Lovre

Nedjelja, 26 Prosinac 2021

Zaručnički tečaj za 2022. godinu

Ponedjeljak, 07 Veljača 2022

Aktualnosti

Biskup primio predstavnike Družbe misionara Krvi Kristove

Utorak, 07 Prosinac 2021
Sisački biskup Vlado Košić primio je u utorak, 7. prosinca u Biskupijskom ordinarijatu u Sisku generalnog moderatora Družbe misionara Krvi Kristove p. Emanuela Lupia, savjetnika družbe p. Aloisa Schlachtera i poglavara Hrvatske delegature p. Iliju Grgića.Tom prigodom biskup je goste upoznao s razmjerima stradanja biskupije u potresu, a razgovaralo se i o raznim drugim pastoralnim pitanjima.

Blagoslovljeno gradilište i početak radova na kapeli u mjestu Brđani Kosa

Utorak, 07 Prosinac 2021
Sisački biskup Vlado Košić blagoslovio je u utorak, 7. prosinca  gradilište i početak radova na izgradnji kapele sv. Antuna Padovanskog u mjestu Brđani Kosa (župa Komarevo). Blagoslovu je nazočio je i biskupijski ekonom mons. Zdravko Novak, izvođač radova Davor Vrbanek, nadzorni inženjer Mario Krvavica te brojni mještani koji nisu krili radost što će napokon dobiti prikladan prostor za bogoslužje. Ova kapela bit će veličine 10x16 metara, a projekt za nju izradila je arhitektica Ivana Vujić Kljajić.Zahvalivši svima na dolasku biskup je istaknuo važnost gradnje kapele koju mještani priželjkuju dugi niz godina te je izrazio nadu da će u najkraćem mogućem roku ona biti podignuta.

Sveti Nikola u Dječjem vrtiću Svete Marije Magdalene

Ponedjeljak, 06 Prosinac 2021
U ponedjeljak, 6. prosinca 2021. godine u Dječji vrtić Svete Marije Magdalene u Selima, stigao je sv. Nikola. Vani je bilo hladno, ali su ga dočekala topla dječja srca i još toplija njihova pjesmica Sveti Niko svijetom šeta, traži djecu svoju. Pjesma je odjekivala, kao i radost djece zbog dolaska svetoga gosta.Sveti Nikola zahvalio je djeci na toploj dobrodošlici. Rekao je da došao u dječji vrtić u Selima jer je čuo prekrasnu pjesmu djece. Zavirio je potom u svoju zlatnu  knjigu i našao upisana sva imena djece i sve dobro o njima. Rekao je da piše da se trude biti dobri i marljivi, da slušaju svoje tete, roditelje i starije kod kuće, da na vrijeme idu na večernji odmor i da su jedni prema drugima pažljivi, da rado spremaju igračke i još mnogo toga lijepoga čine.

Blagoslovljena bogoslužna dvorana u Posavskim Bregima

Nedjelja, 05 Prosinac 2021
Na drugu nedjelju došašća, 5. prosinca, sisački biskup Vlado Košić slavio je svetu misu u Posavskim Bregima i blagoslovio novu montažnu dvoranu za bogoslužje. U koncelebraciji bio je domaći župnik Dražen Mirčić koji ga je na početku i pozdravio.U homiliji biskup je najprije protumačio Božju Riječ. Rekao je da je Ivan Krstitelj navijestio dolazak Mesije i pozvao narod da se pripremi za taj susret. On nas i danas poziva da se ostavimo kako s jedne strane oholosti i preuzetnosti, što simboliziraju planine koje treba sniziti, i s druge strane da se othrvamo depresiji i manjku samopouzdanja, što označuju doline za koje Ivan kaže da ih treba uzvisiti. Riječ je o tome da čovjek može susresti Boga jedino kada je u istini. Nadalje biskup je čestitao svima koji su pomogli da se završi i tako lijepo uredi dvorana koja će župljanima služiti za bogoslužje dok se ne obnovi župna crkva oštećena u potresu.

Biskup krstio peto dijete obitelji Ergović