HODOČAŠĆE U RIM Ispis E-mail
Ponedjeljak, 12 Studeni 2018 00:00

HODOČAŠĆE

U RIM

povodom pohoda hrvatskih biskupa na „ad limina“

6 dana autobusom

12. do  17. studeni 2018.

Okvirni raspored, a ovisit će o rasporedu misnih slavlja koje će imati hrvatski biskupi u rimskim bazilikama:

1. dan

12.11.2018. ponedjeljak

SISAK – RIM

Polazak iz Siska u jutarnjim satima. Putovanje Slovenijom i Italijom do Rima s usputnim zaustavljanjima. Dolazak u Rim predviđen u večernjim satima. Smještaj. Večera. Noćenje.

2. dan

13.11.2018. utorak

RIM

Doručak. Nakon doručka početak obilaska Rima. Odlazak do katakombi i razgled. Nakon katakombi odlazimo do bazilike svetog Pavla izvan zidina. Posjetit ćemo i Lateransku baziliku i baziliku svete Marije  Velike. Vidjet ćemo i Coloseum, Foro Romano i na Campidogliu posjetiti crkvu Santa Maria in Aracoeli  (crkva svete Marije od nebeskog oltara) koja čuva grobnicu bosanske kraljice Katarine. Misa u jednoj od rimskih crkvi. U večernjim satima povratak u hotel. Večera i noćenje.

3. dan

14.11.2018. srijeda

RIM

Doručak. Nakon doručka odlazak na Audijenciju sa svetim Ocem Franjom. Nakon Audijencije posjet

Vatikanskim muzejima i nakon toga idemo u crkvu sv. Petra, katedralu svih katedrala, mjesto mučeništva sv. Petra i njegovog ukopa, a u obnovi bazilike sudjelovao je i Ruđer Bošković. Posjeta grobu Ivana Pavla II. Posjet hrvatskom zavodu svetog Jeronima i sveta misa u Zavodu. Povratak u hotel. Večera. Noćenje.

4. dan

15.11.2018. četvrtak

RIM – ASIZ

Doručak. Nakon doručka prošetat ćemo poznatim trgovima: Piazza Venezia, Piazza Spagna i vidjeti slavnu fontanu Trev, Pantheon. U kasnim poslijepodnevnim satima odlazimo u smjeru Asiza. Dolazak u Asiz. Misa u Porcijunkuli. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

5. dan

16.11.2018. petak

ASIZ

Doručak. Nakon doručka nastavak razgledavanja Asiza: Santa Maria degli Angeli, Bazilika i grob sv.

Franje, bazilika i grob sv. Klare, stara gradska jezgra. Misa. U večernjim satima povratak u hotel. Večera. Noćenje.

6.dan

17.11.2018. subota

ASIZ – PADOVA – SISAK

Doručak. Polazak za Sisak. Zaustavljanje u Padovi i posjet svetištu svetog Antuna Padovanskog. Misa u svetištu. Nastavak putovanja. Vožnja autocestom s usputnim zaustavljanjima po potrebi. Dolazak predviđen u kasnim večernjim satima.

CIJENA PO OSOBI: 2.895,00 Kn

Cijena je formirana na bazi minimum 45 hodočasnika i na

temelju tečaja Eura 07.05.2018. U slučaju manjeg broja

hodočasnika i promjene tečaja za više od 3%, Agencija

zadržava pravo promjene cijene.

U CIJENU JE UKLJUČENO:

prijevoz autobusom visoke turističke klase,

dozvole za kretanje Rimom za 3 dana

smještaj Rim u hotelu 3*** na bazi 3

polupansiona

smještaj Asiz u hotelu 3 *** na bazi 2

polupansiona

licencirani vodič u Rimu

slušalice za obilazak Rima

pratitelj putovanja

ulaznice za Katakombe, Vatikanske muzeje

troškovi organizacije putovanja