Kvirinovo 2017. Ispis E-mail
Četvrtak, 25 Svibanj 2017 00:00

Svetkovina sv. Kvirina, nebeskog zaštitnika Sisačke biskupije i Grada Siska, bit će svečano proslavljena u subotu 3. lipnja u gradu Sisku i istoimenoj sisačkoj župi. Proslava započinje u 9.30 sati okupljanjem vjernika, udruga i predstavnika institucija iz javnog života ispred katedrale Uzvišenja svetog Križa. U 10 sati kreće procesija od sisačke katedrale ulicama grada do bazilike Sv. Kvirina. Svečano misno slavlje započinje u 11 sati, a predvodit će ga vojni ordinarij Jure Bogdan u zajedništvu s domaćim biskupom Vladom Košićem. Večernju misu u 19 sati predvodit će domaći župnik mons. Zdravko Novak.

Proslavi prethodi devetnica kojom će se Siščani i brojni hodočasnici u bazilici Sv. Kvirina duhovno pripravljati za proslavu svoga zaštitnika i koja će se održati prema sljedećem rasporedu:

u četvrtak, 25. svibnja u 19 sati, misno slavlje za početak devetnice predvodi sisački biskup Vlado Košić;

u petak, 26. svibnja u 19 sati, misno slavlje predvodi kancelar biskupije mons. Marko Cvitkušić;

u subotu, 27. svibnja u 19 sati, misno slavlje predvodi odgojitelj u Međubiskupijskom sjemeništu u Zagrebu vlč. Josip Đurin;

u nedjelju, 28. svibnja u 19 sati, misno slavlje predvodi župnik zagrebačke župe sv. Leopolda Mandića vlč. Željko Lovrić;

u ponedjeljak 29. svibnja u 19 sati, misno slavlje predvodi kanonik mons. Ivan Hren;

u utorak, 30. svibnja u 19 sati, misno slavlje predvodi župnik iz Križa vlč. Božo Pinjuh;

u srijedu, 31. svibnja u 19 sati, misno slavlje predvodi župni vikar iz Ivani-Grada vlč. Ivica Šimunović;

u četvrtak, 1. lipnja u 19 sati, misno slavlje predvodi župnik iz petrinjske župe Preobraženja Gospodnjeg vlč. Josip Karas;

u petak, 2. lipnja u 19 sati, misno slavlje predvodi župnik sisačke župe Pohoda BDM vlč. Branko Koretić.

Misnim slavljima prethodi molitva krunice u 18.30 sati koju će predvoditi različite zajednice vjernika s područja Biskupije.