Generalni vikar Sisačke biskupije Ispis E-mail

generalniMons. Josip Ćorić, rođen je 12. rujna 1942. godine u Gradinskom Lugu, župa svetog Ilije u Gradini, od oca Blaža i majke Bojane r. Varnica. Nadbiskupsku klasičnu gimnaziju završio je u Zagrebu godine 1961., a Katolički bogoslovni fakultet godine 1968. Po rukama zagrebačkog nadbiskupa Franje Kuharića 29. lipnja 1968. uvršten je u red prezbitera Zagrebačke nadbiskupije. Kapelansku službu obnašao je u zagrebačkoj župi sv. Blaža do godine 1969., nakon čega djeluje u tajništvu Zagrebačke nadbiskupije do 1973. Iste godine preuzima službu prefekta u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu i obnaša je do 1976. Iste godine imenovan je kapelanom u župi Svih svetih u Sesvetama, gdje ostaje do 1980. Zatim je imenovan župnikom župe sv. Petra u Ivanić Gradu gdje je i danas. U istom vremenu obnaša i službu ivanićgradskog dekana.